ŞUAN Özgün Müzik DİNLİYORSUNUZ
Denge Radyo | Ümmetin Onurlu Sesi - İslami Radyo - Dini Radyo

(ANKARA)İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
03:43 05:30 13:01 16:55 20:20 21:59

Kurumsal İletişim

Pazartesi - Cuma / 09:00-18:00

Cumartesi / 09:00-16:00

Telefon

(312) 232 35 35

bilgi@dengeradyo.com

Hamas Temsilcisi: Direniş Var Yılgınlık Yok

Hamas Temsilcisi: Direniş Var Yılgınlık Yok

Her yıl Ramazan ayının son haftasında Kudüs–Mescid-i Aksâ bilincini diri tutmak adına düzenlenen etkinlikler çerçevesinde İlkav, Hamas’ın Türkiye Medya Temsilcisi Talal Salih’i Cuma konferansında konuk etti.

Osman Yıldızın’ın sorularını cevaplayan konuşmacı; Gazze’deki son durumları, halkın moralini, Mescid-i Aksâ’da gelişen olayları ve İsrail’in zulüm politikaları hakkında bilgiler verdi. Salih konuşmasında; Gazze’de elektrik kesintileri, Refah kapısının ve diğer kapıların kapalı olmasına rağmen halkın bezginlik göstermediğini, Allahu Teâlâ’nın sabredenlerle beraber olduğunu ifade etti.                                                                                                                              

Sisi, Esad, Suudî Arabistan, BAE ve İsrail’in hep birden Filistin halkına diz çöktürmeye çalıştığını, Kudüs’ün doğusu ve batısının olmadığını, Kudüs’ün Kudüs olarak kalacağını anlatan Salih; Müslümanların Aksâ’nın sorumluluğunu sadece zayıf Filistin halkının omuzlarına bırakamayacağını anlattığı sunumunda,  yakında şehit olan Hemşire Rezzan el-Neccar’ın ailesi ile kendisi ve ailesi hakkında da bilgi verdi.

Salih; direnişin Allahın izni ile devam edeceğini, cihadın üzerimize farz olduğunu, Türkiyeli Müslümanların da yardımları ve duaları ile kendilerine güç verdiğini ifade etti. Siyonist İsrail’in kendi zulümlerinin altında yok olacağını sözlerine ekledi. Tercümanlıgını Muhammed ve Yıldırım Kardeşlerimizin dönüşümlü olarak yaptığı Konferans sona erdi.
 
Konferansın videosu aşağıda istifadenize sunulmuştur.